Tidtabell

Långön

Båtbuss 95

Kristinehamn - Karlstad

Tisdag, Torsdag, Lördag

08.30 Kristinehamns gästhamn
08.45 Kristinehamn Herrgårdscamping
09.20 Vålösundsbryggan
10.10 Alvön
10.25 Långön
11.15 Sädra Jäverön
11.30 Lövnäs
11.55 Karlstad Inre hamn

Karlstad - Kristienhamn

Gästhamnen Kristinehamn

12.30 Karlstad Inre hamn
12.55 Lövnäs
13.10 Södra Jäverön
14.00 Långön
14.15 Alvön
15.05 Vålösundsbryggan
15.40 Kristinehamn Herrgårdscamping
15.55 Kristinehamns gästhamn

Båtbuss 96

Kristinehamns skärgård

Onsdag, Fredag & Söndag

Alvön

08.30 Kristinehamns gästhamn
09.15 Vålösundsbryggan
10.05 Alvön
10.20 Långön ankomst

10.20 Långön avgång
11.10 Vålösundsbryggan
11.55 Kristinehamns gästhamn ankomst

12.30 Kristinehamns gästhamn avgång
12.45 Kristinehamn Herrgårdscamping
13.20 Vålösundsbryggan
14.10 Alvön
14.25 Långön ankomst

14.25 Långön avgång
15.15 Vålösundsbryggan
16.00 Kristinehamns gästhamn ankomst

Tisdag - Söndag

16.05 Kristinehamns gästhamn avgång
16.50 Vålösundsbryggan
17.40 Alvön
17.55 Långön ankomst

17.55 Långön avgång
18.45 Vålösundsbryggan
19.15 Kristinehamn Herrgårdscamping
19.30 Kristinehamns gästhamn